Pranie dywanów

Jedną z oferowanych przez naszą firmę usług jest pranie dywanów oraz wykładzin. Dzięki takim zabiegom przez dłuższy czas wyglądają one świeżo i zatrzymują oryginalne kolory.

Dodatkowym atutem korzystania z tego rodzaju usług jest fakt, że czyszczenie domowych chodników zabija wiele bakterii i drobnoustrojów odpowiedzialnych za alergie. Warto więc zdecydować się na tego typu pranie szczególnie wtedy, kiedy w domu jest małe dziecko, bawiące się często na podłodze.

Dywany pierzemy najczęściej w siedzibie naszej firmy. Można dostarczać je do nas samemu lub zamówić usługę wraz z odebraniem i dowozem czystej wykładziny do domu. Wszystkie szczegóły dotyczące przewozu i sposobu wykonania czyszczenia ustalamy podczas wstępnej rozmowy osobistej lub telefonicznej.

Przy praniu dywanów stosujemy najczęściej metodę pianową i ekstrakcyjną. Pierwsza z nich polega na rozprowadzeniu na czyszczonej powierzchni piany, którą po jakimś czasie można usunąć odkurzaczem razem z rozpuszczonym w niej brudem.

Druga natomiast realizowana jest przy pomocy specjalnego urządzenia, zwanego ekstraktorem, który dogłębnie czyści powierzchnie nawet z najuciążliwszego brudu. Polega ona na spryskaniu pod ciśnieniem danej wykładziny przy użyciu środka rozpuszczającego brud. Następnie usuwa się ekstraktorem wyżej wymieniony preparat razem z zabrudzeniami.

Obie metody skutecznie usuwają plamy i zwalczają nieprzyjemne zapachy (nawet tytoń, mocz czy stęchliznę).

Galeria